Official Results

2024-03-03
2024-03-04
2024-03-05
2024-03-06
2024-03-07
2024-03-08
2024-03-09
2024-03-10
2024-03-11
Event
Gender
Red Corner
Result
Blue Corner
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
VEN
GONZALEZ SOLARZANO Keymberth Jose
L
0 : 5
W
BLUE
CAN
PARINA Justin John Sitchon
Referee: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro
Judge 1: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 28 : 29
Judge 2: ITA FRANCHI Carlo 28 : 29
Judge 3: ROU ION Mihai 28 : 29
Judge 4: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Judge 5: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
TPE
TU PO WEI
L
0 : 5
W
BLUE
GHA
ALLOTEY Theophilus
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: HUN SZUCS Veronika 27 : 30
Judge 2: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Judge 3: NOR DAHLEN Geir 27 : 30
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 5: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
TJK
SHAFIEV MEHRON
L
1 : 4
W
BLUE
NEP
THAPA CHANDRA BAHADUR
Referee: SWE OLANDER Mats Peter
Judge 1: KGZ BORKOEVA Zhamila 29 : 28
Judge 2: SVK SIMON Radoslav 27 : 30
Judge 3: AZE BABANLI Anar 28 : 29
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 28 : 29
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
CPV
DE PINA DAVID
W
3 : 2
L
BLUE
ESP
MOLINA SALVADOR MARTIN
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 29 : 28
Judge 2: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 29
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 27 : 30
Judge 4: ITA FALORNI Paola 29 : 28
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 28
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
PAK
RASHEED ZOHAIB
L
RSC
W
BLUE
BRT
AHMADISAFA Omid
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
KOS
BAJOKU Bashkim
L
0 : 5
W
BLUE
MEX
BONILLA ARI
Referee: KGZ BORKOEVA Zhamila
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 26 : 30
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 3: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Judge 4: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 27 : 30
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
ARG
QUIROGA RAMON NICANOR
W
5 : 0
L
BLUE
KGZ
DIUSHEBAEV NURZHIGIT
Referee: GBR MARTIN Lee
Judge 1: LAT HANEVICS Leonids 30 : 27
Judge 2: IND SAI ASHOK Kabilan 29 : 28
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 29 : 28
Judge 4: USA ALLAN CAMPBELL Beau 30 : 27
Judge 5: NED DUNAR Cem Taylan 29 : 28
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
SGP
TEO WEI XUAN
W
RSC
L
BLUE
UGA
MAWANDA FATHIA SHAFIK
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: AZE BABANLI Anar
Judge 2: ARG VILARINO Manuel
Judge 3: EST MELISS Dmitri
Judge 4: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
POL
SLOMINSKI Jakub
L
0 : 5
W
BLUE
UKR
ZAMOTAYEV Dmytro
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 28 : 29
Judge 3: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 29
Judge 4: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Judge 5: LTU SNIUKSTA Gintaras 27 : 30
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
IND
DEEPAK DEEPAK
L
2 : 3
W
BLUE
AZE
HUSEYNOV NIJAT
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Judge 2: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 29 : 28
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 28 : 29
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 30 : 27
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
ITA
SERRA FEDERICO EMILIO
L
1 : 4
W
BLUE
PHI
LADON Rogen
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: CAN PETERSON Wade 28 : 29
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 3: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 4: NED DUNAR Cem Taylan 27 : 30
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
CHN
ZHANG JIAMAO
W
5 : 0
L
BLUE
BAR
BREEDY Jabali George
Referee: SVK SIMON Radoslav
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 26
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 3: SWE OLANDER Mats Peter 29 : 27
Judge 4: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 5: ___ KRUTASOV Sergei 30 : 27
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
HUN
SZAKA Istvan
L
2 : 3
W
BLUE
GBR
MACDONALD Kiaran
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: IND SAI ASHOK Kabilan 29 : 28
Judge 2: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 28 : 29
Judge 3: LTU SNIUKSTA Gintaras 28 : 29
Judge 4: NOR DAHLEN Geir 29 : 28
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 28 : 29
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
TKM
ROZMETOV Daniyar
L
0 : 5
W
BLUE
USA
HILL Roscoe
Referee: ROU ION Mihai
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 26 : 30
Judge 2: AZE BABANLI Anar 26 : 30
Judge 3: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 24 : 30
Judge 5: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 26 : 30
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
HKG
TAM CHUN HIN KANNETH
L
RSC
W
BLUE
KAZ
BIBOSSINOV SAKEN
Referee: HUN SZUCS Veronika
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 17 : 20
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 16 : 20
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 17 : 20
Judge 4: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 16 : 20
Judge 5: LAT HANEVICS Leonids 16 : 20
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg)
M
RED
CZE
BARTL Milos
W
3 : 2
L
BLUE
VEN
CEDENO Juan
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 29 : 28
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 27 : 30
Judge 3: KGZ BORKOEVA Zhamila 29 : 28
Judge 4: KOR CHO Jung Sook 28 : 29
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg)
M
RED
HUN
GEMES Levente
W
RSC
L
BLUE
EST
KAMANIN Pavel
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward
Judge 3: ARG VILARINO Manuel
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 64
M
RED
ROU
GIRLEANU COSMIN PETRE
W
4 : 1
L
BLUE
IRL
MARI Sean
Referee: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 27
Judge 2: LTU SNIUKSTA Gintaras 28 : 29
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 30 : 27
Judge 5: ITA FALORNI Paola 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg)
M
RED
TKM
NURMUHAMMEDOV Bayramdurdy
W
RSC
L
BLUE
ISR
KAPULER Miroslav
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur 19 : 19
Judge 2: NOR DAHLEN Geir 18 : 20
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 18 : 20
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 19 : 19
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 19 : 19
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg)
M
RED
GBS
BIGHAFA BIGATE NAAE ARMANDO
L
0 : 5
W
BLUE
TGA
LAVEMAAU Taufa
Referee: EST MELISS Dmitri
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Judge 3: ITA FRANCHI Carlo 28 : 29
Judge 4: SVK SIMON Radoslav 28 : 29
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg)
M
RED
NOR
SKOGHEIM Martin
L
0 : 5
W
BLUE
CAN
PETANQUI Junior
Referee: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 1: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 28 : 29
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 4: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 5: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 64
M
RED
IRL
MCDONAGH Martin
W
4 : 1
L
BLUE
DOM
FELIZ Ali Fernely
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 30 : 27
Judge 2: ROU ION Mihai 29 : 28
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 29 : 28
Judge 4: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 30
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg)
M
RED
NGR
IDUGBOE DESTINY
L
RSC
W
BLUE
KOR
SON SeokJun
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 64
M
RED
SRB
VELETIC Dusan
W
4 : 1
L
BLUE
COL
SALCEDO CODAZZI CRISTIAN CAMILO
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 30 : 26
Judge 2: ITA FRANCHI Carlo 30 : 27
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Judge 4: EST MELISS Dmitri 29 : 28
Judge 5: KAZ YERMEK Suiyenish 29 : 28
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 64
M
RED
MAR
FIRISSE MOHAMED
L
0 : 5
W
BLUE
NOR
SHIHA Omar
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: KAZ ALTAYEV Alisher 27 : 30
Judge 2: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 3: IND SAI ASHOK Kabilan 26 : 30
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 64
M
RED
IND
NARENDER NARENDER
L
0 : 5
W
BLUE
GER
TIAFACK NELVIE RAMAN
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 29
Judge 2: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 29
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 29
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 26 : 30
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 26 : 30
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 64
M
RED
HUN
BERNATH Istvan
L
0 : 5
W
BLUE
ECU
CONGO CHALA GERLON GILMAR
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 30
Judge 3: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 30
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
HKG
CHAN CHING MAN GEMINI
L
RSC
W
BLUE
SRB
RADOVANOVIC Nina
Referee: MAR MOUFASSIR Said
Judge 1: CAN PETERSON Wade 8 : 10
Judge 2: ROU ION Mihai 8 : 10
Judge 3: USA REESE Shawn Kale 8 : 10
Judge 4: KGZ BORKOEVA Zhamila 8 : 10
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 8 : 10
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
GUA
JAMEZ Aylin
L
2 : 3
W
BLUE
CZE
TOTOVA Claudia
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 28 : 28
Judge 2: ARG VILARINO Manuel 27 : 29
Judge 3: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 28
Judge 4: ITA FALORNI Paola 27 : 29
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali 28 : 28
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
DEN
ROSSHAUG Sofie Vinter
W
5 : 0
L
BLUE
CRC
CARDENAS ABARCA VALERIA
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 3: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 29 : 28
Judge 4: KOR JONGJIN Kim 30 : 27
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
HAI
STERLING kathreen Marie
L
1 : 3
W
BLUE
POR
SOARES Rita
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 29
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 28 : 28
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 27 : 29
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 27 : 29
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 29 : 27
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
TPE
GUO YI-XUAN
W
5 : 0
L
BLUE
KEN
ONGARE CHRISTINE
Referee: AZE BABANLI Anar
Judge 1: ITA FALORNI Paola 29 : 28
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 30 : 27
Judge 3: GBR MARTIN Lee 30 : 27
Judge 4: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 27
Judge 5: MAR ABBAR Bachir 30 : 27
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
POL
KUCZEWSKA Natalia
W
5 : 0
L
BLUE
HUN
MEZEI Petra
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: KOR JONGJIN Kim 30 : 27
Judge 2: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 30 : 27
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 27
Judge 4: NOR DAHLEN Geir 29 : 28
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
GRE
GIANNAKOPOULOU ANTONIA-FILIPPA
L
RSC
W
BLUE
COL
VALENCIA VICTORIA INGRIT LORENA
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
VIE
NGUYEN Thi Tam
L
0 : 5
W
BLUE
IRL
MOOREHOUSE Daina
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Judge 2: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 4: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 30
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 64
W
RED
GUA
REYES Leilany
L
0 : 5
W
BLUE
SUI
MILISIC Ana Marija
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 27 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 4: NED DUNAR Cem Taylan 28 : 29
Judge 5: KGZ BORKOEVA Zhamila 28 : 29
Womens Light Fly (50kg) Womens Light Fly (50kg) Round of 64
W
RED
SVK
DURIKOVA Nicole
L
0 : 5
W
BLUE
JPN
KINOSHITA RINKA
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: KAZ ALTAYEV Alisher 27 : 30
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 26 : 30
Judge 5: EST MELISS Dmitri 27 : 30
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 64
W
RED
PHI
PETECIO NESTHY
W
RSC
L
BLUE
SRB
BRANKOVIC Andela
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: ARG VILARINO Manuel
Judge 2: HUN SZUCS Veronika
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 4: KOR CHO Jung Sook
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 64
W
RED
MEX
CARRILLO Jennifer
L
RSC
W
BLUE
USA
MENDOZA Alyssa
Referee: LTU SNIUKSTA Gintaras
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 3: UKR VASYLYNCHUK Pavlo
Judge 4: ROU ION Mihai
Judge 5: KOR JONGJIN Kim
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
IND
JAISMINE JAISMINE
L
0 : 5
W
BLUE
JPN
TAGUCHI AYAKA
Referee: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 3: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 5: NED DUNAR Cem Taylan 27 : 30
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 64
W
RED
CHN
XU ZICHUN
W
5 : 0
L
BLUE
CUB
CALA Legnis
Referee: ITA FALORNI Paola
Judge 1: SWE OLANDER Mats Peter 29 : 27
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 30 : 27
Judge 4: AZE BABANLI Anar 29 : 28
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 27
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
PUR
TAPIA RODRIGUEZ KIRIA NARIELYS
L
0 : 5
W
BLUE
SWE
ALEXIUSSON Agnes
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 30
Judge 2: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 30
Judge 4: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 5: NOR DAHLEN Geir 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
KAZ
VOLOSSENKO RIMMA
W
5 : 0
L
BLUE
TTO
GUY Tianna Esha Hadhas-Sah
Referee: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Judge 2: EST MELISS Dmitri 30 : 27
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 30 : 27
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 5: GBR MARTIN Lee 30 : 27
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
CAN
SMITH Terris
L
1 : 4
W
BLUE
CZE
BERNARDOVA Lenka
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 27 : 30
Judge 3: ___ KRUTASOV Sergei 29 : 28
Judge 4: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
POR
FERREIRA Carolina
W
3 : 2
L
BLUE
VIE
HA Thi Linh
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 28 : 29
Judge 2: SWE OLANDER Mats Peter 30 : 27
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
LTU
STAROVOITOVA Ana
L
0 : 5
W
BLUE
ESP
MARTINEZ PEREZ SHEILA
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 27 : 30
Judge 2: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 30
Judge 3: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 27 : 30
Judge 5: ROU ION Mihai 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
MAR
RHADDI CHAYMAE
L
2 : 3
W
BLUE
UKR
OKHREI Hanna
Referee: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Judge 2: GBR MARTIN Lee 28 : 29
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 29 : 28
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 28 : 29
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 28 : 29
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
GRE
LINARDATOU CHRISTINA
W
5 : 0
L
BLUE
SGP
CHEE ZANN
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 27
Judge 2: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 3: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Judge 5: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
PHI
PASUIT RIZA
L
0 : 5
W
BLUE
VEN
RIOS Krisandy
Referee: SVK SIMON Radoslav
Judge 1: HUN SZUCS Veronika 28 : 29
Judge 2: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 29
Judge 3: SWE OLANDER Mats Peter 27 : 29
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 28 : 29
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 64
W
RED
BIH
BOHATJUK TARA
W
5 : 0
L
BLUE
TGA
EPENISA Feofaaki
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 30 : 27
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 30 : 27
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 30 : 27
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 30 : 27
Judge 5: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 30 : 27
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
FRA
MOULAI ROMANE
W
3 : 2
L
BLUE
IRL
LEHANE Jennifer
Referee: MAR MOUFASSIR Said
Judge 1: LTU SNIUKSTA Gintaras 28 : 29
Judge 2: KOR CHO Jung Sook 29 : 28
Judge 3: IND SAI ASHOK Kabilan 28 : 29
Judge 4: TJK MUHIDDINOV Mansur 30 : 27
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
SVK
LOVASOVA Bibiana
L
RSC
W
BLUE
VEN
GOMEZ LANDAETA Johana Carolina
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 17 : 20
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 17 : 20
Judge 3: ROU ION Mihai 18 : 19
Judge 4: KOR JONGJIN Kim 17 : 20
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 17 : 20
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
AZE
RAHIMOVA Zeynab
W
4 : 1
L
BLUE
ALG
ABDELKADER HADJALA Fatma Zohra
Referee: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro
Judge 1: EST MELISS Dmitri 29 : 28
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Judge 3: KAZ ALTAYEV Alisher 29 : 28
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 27
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 28 : 29
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
PUR
LOPEZ ANGELYRIS
W
5 : 0
L
BLUE
TOG
YETONGNON Coletivi Dechey
Referee: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej
Judge 1: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 2: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 27
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 30 : 27
Judge 5: NOR DAHLEN Geir 30 : 27
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
KAZ
SABYRKHAN MAKHMUD
W
5 : 0
L
BLUE
ETH
LETA FIKREMARIAM YADESA
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: SVK SIMON Radoslav 29 : 28
Judge 2: LTU SNIUKSTA Gintaras 30 : 27
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Judge 4: KOR CHO Jung Sook 29 : 28
Judge 5: GBR MARTIN Lee 30 : 27
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
TPE
LEE CHENG WEI
L
0 : 5
W
BLUE
PUR
TIRADO PAGAN CALEB JOSUE
Referee: LAT HANEVICS Leonids
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur 28 : 29
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 4: EST MELISS Dmitri 28 : 29
Judge 5: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
ANG
GOMES PEDRO MANUEL
W
3 : 2
L
BLUE
HKG
TSO Sing Yu
Referee: ITA FRANCHI Carlo
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 29 : 28
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 4: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 5: SWE OLANDER Mats Peter 30 : 27
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
SUI
LETAIEF Seifeddine
L
0 : 5
W
BLUE
ARM
BAZEYAN Artur
Referee: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 1: NED DUNAR Cem Taylan 27 : 29
Judge 2: GBR MARTIN Lee 26 : 30
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 25 : 30
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 24 : 30
Judge 5: IND SAI ASHOK Kabilan 26 : 30
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
COL
GONZALEZ LANDAZURY YILMAR LEANDRO
W
3 : 2
L
BLUE
JOR
ABU JAJEH MOHAMMAD
Referee: AZE BABANLI Anar
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 29 : 28
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 29 : 28
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Judge 4: NOR DAHLEN Geir 28 : 29
Judge 5: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 28 : 29
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
KOR
SHIN JAEYONG
W
5 : 0
L
BLUE
EST
MOROZOV Allan
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 30 : 26
Judge 2: TJK MUHIDDINOV Mansur 30 : 26
Judge 3: ITA FALORNI Paola 30 : 26
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 27
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 30 : 26
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
GRE
LAGKAZASVILI ALEXEI
L
0 : 5
W
BLUE
POL
IWANOW Jaroslaw
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 3: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 4: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Judge 5: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
AZE
RUSTAMOV Umid
W
RSC
L
BLUE
UAE
ALZAHMI NAWWAF
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 5: SVK SIMON Radoslav
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
TUR
CIFTCI Batuhan
L
2 : 3
W
BLUE
NAM
NDEVELO Tryagain
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Judge 3: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 28 : 29
Judge 4: ROU ION Mihai 28 : 29
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
GRE
TSAMALIDIS MICHAIL
L
0 : 5
W
BLUE
IRL
CASSIDY Kelyn
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: ITA FALORNI Paola 26 : 28
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 25 : 29
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 24 : 29
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 25 : 29
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 25 : 29
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
MDA
CHIRIACOV Andrei
L
0 : 5
W
BLUE
SVK
CSEMEZ Andrej
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 2: AZE BABANLI Anar 28 : 29
Judge 3: NOR DAHLEN Geir 27 : 30
Judge 4: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 5: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
BEL
HADJIT Noa
W
5 : 0
L
BLUE
AFG
SULAIMAN ASLAMI
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: CAN BLANCHARD Edward 30 : 26
Judge 2: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 27
Judge 3: LTU SNIUKSTA Gintaras 29 : 28
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 29 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
EST
VINOGRADOV Anton
L
0 : 5
W
BLUE
KOR
KIM JINJEA
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 2: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 3: SWE OLANDER Mats Peter 27 : 30
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 28 : 29
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
GRE
TSAMALIDIS MICHAIL
L
0 : 5
W
BLUE
IRL
CASSIDY Kelyn
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: ITA FALORNI Paola 26 : 28
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 25 : 29
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 24 : 29
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 25 : 29
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 25 : 29
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
CAN
BEAUSEJOUR Keven Emmanuel
L
0 : 5
W
BLUE
ARM
HOVHANNISYAN RAFAYEL
Referee: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 28 : 29
Judge 3: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 29
Judge 4: LAT HANEVICS Leonids 27 : 30
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 27 : 30
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
ECU
GONGORA CARLOS
L
RSC
W
BLUE
TOG
PADABADI Prewa
Referee: GBR MARTIN Lee
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur 9 : 10
Judge 2: SVK SIMON Radoslav 9 : 10
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 9 : 10
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 9 : 10
Judge 5: HUN SZUCS Veronika 9 : 10
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
SWE
MENDOZA ESCRIBA Erik Richard
W
5 : 0
L
BLUE
TGA
VINEY Roman
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 27
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 30 : 27
Judge 3: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 4: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
HAI
BELONY-DULIEPRE Cedrick
L
0 : 5
W
BLUE
KAZ
ORALBAY NURBEK
Referee: NED DUNAR Cem Taylan
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 26 : 30
Judge 3: EST MELISS Dmitri 27 : 30
Judge 4: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Judge 5: ITA FALORNI Paola 26 : 30
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
TUR
AYKUTSUN Kaan
W
5 : 0
L
BLUE
BAR
COX Charles Antonio
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 29 : 28
Judge 2: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 27
Judge 3: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Judge 5: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
TJK
NEGMATULLOEV SHABBOS
L
0 : 5
W
BLUE
AIN
ALFIORAU Aliaksei
Referee: LAT HANEVICS Leonids
Judge 1: GBR MARTIN Lee 26 : 30
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 27 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 26 : 30
Judge 4: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 30
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
GER
SCHUMANN KEVIN BOAKYE
W
RSC
L
BLUE
GHA
TETTEH Jonathan
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
ROU
ARADOAIE PAUL ANDREI
W
5 : 0
L
BLUE
UGA
NKOBEZA YUSUFU
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Judge 4: KOR JONGJIN Kim 29 : 28
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
USA
GONZALES Robby
W
5 : 0
L
BLUE
BRT
SELLA ELDRIC
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 30 : 27
Judge 2: IND SAI ASHOK Kabilan 30 : 27
Judge 3: TJK MUHIDDINOV Mansur 30 : 27
Judge 4: SVK SIMON Radoslav 30 : 27
Judge 5: ITA FALORNI Paola 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
THA
JONGJOHO WEERAPON
W
5 : 0
L
BLUE
LTU
LIORANCAS Robertas
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 2: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 29 : 28
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Judge 4: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Judge 5: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
GER
SCHUMANN KEVIN BOAKYE
W
RSC
L
BLUE
GHA
TETTEH Jonathan
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
KGZ
BEKZHIGIT UULU OMURBEK
W
5 : 0
L
BLUE
GEO
GUTSAEV Georgii
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: ITA FRANCHI Carlo 29 : 28
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 28
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 29 : 28
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
NEP
TELI ANJANI
L
0 : 5
W
BLUE
POL
DRABIK Sandra
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 26 : 30
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 26 : 30
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 26 : 30
Judge 4: KAZ YERMEK Suiyenish 26 : 30
Judge 5: ITA FALORNI Paola 26 : 30
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
FIN
JOKIAHO EMMA
L
0 : 5
W
BLUE
TUN
FERCHICHI Islem
Referee: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 1: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 2: LAT HANEVICS Leonids 27 : 30
Judge 3: IND SAI ASHOK Kabilan 27 : 30
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 28 : 29
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
HKG
AU YIN YIN WINNIE
L
RSC
W
BLUE
DOM
ALMANZAR DE LEON Estefani
Referee: HUN SZUCS Veronika
Judge 1: NOR DAHLEN Geir
Judge 2: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 5: GBR MARTIN Lee
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 64
W
RED
ARM
KHACHATRYAN Tatevik
L
0 : 5
W
BLUE
CHI
BRAVO Denisse
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 28 : 29
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 28 : 29
Judge 4: ___ KRUTASOV Sergei 27 : 30
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 27 : 30
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
KGZ
SEIITBEK UULU MUNARBEK
L
1 : 4
W
BLUE
BRA
OLIVEIRA LUIZ
Referee: ITA FRANCHI Carlo
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 2: IND SAI ASHOK Kabilan 28 : 29
Judge 3: AZE BABANLI Anar 28 : 29
Judge 4: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
MEX
BONILLA Andrey
W
4 : 1
L
BLUE
GER
YILDIRIM MURAT
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 29 : 28
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 3: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 30 : 27
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 28 : 29
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
GEO
GOMTSYAN ARTYUSH
W
5 : 0
L
BLUE
PLE
ABUSAL WASIM
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 26
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 27
Judge 3: HUN SZUCS Veronika 30 : 25
Judge 4: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 25
Judge 5: CAN PETERSON Wade 30 : 26
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
TKM
OVEZOV Shukur
W
4 : 1
L
BLUE
ITA
IOZIA Francesco
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Judge 3: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 29 : 28
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
GBR
HARRIS-ALLAN Owain
W
4 : 1
L
BLUE
DOM
DE LO SANTOS FELIZ Jose Luis
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Judge 2: SWE OLANDER Mats Peter 28 : 29
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 29 : 28
Judge 4: KAZ ALTAYEV Alisher 29 : 28
Judge 5: IND SAI ASHOK Kabilan 29 : 28
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
VEN
FINOL Yoel
L
0 : 5
W
BLUE
IRI
SHAHBAKHSH DANIYAL
Referee: BUL POPOV Ivan Tsvetanov
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 2: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 27 : 30
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Judge 4: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 30
Judge 5: ___ KRUTASOV Sergei 27 : 30
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
BHU
YOEZER TASHI
L
RSC
W
BLUE
NZL
MUKUKA Alex
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: AZE BABANLI Anar 18 : 20
Judge 2: CAN PETERSON Wade 18 : 20
Judge 3: ROU ION Mihai 17 : 20
Judge 4: GBR MARTIN Lee 18 : 20
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 18 : 20
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
BRT
WALIZADEH Farid
L
0 : 5
W
BLUE
MAR
SAMGHOULI SOULAIMANE
Referee: EST MELISS Dmitri
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 25 : 30
Judge 2: KOR CHO Jung Sook 26 : 30
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 4: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 24 : 30
Judge 5: SVK SIMON Radoslav 25 : 30
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
UKR
CHULIACHEIEV Oleh
W
4 : 1
L
BLUE
POR
RODRIGUES Sergio
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: LAT HANEVICS Leonids 30 : 27
Judge 2: LTU SNIUKSTA Gintaras 29 : 28
Judge 3: TJK MUHIDDINOV Mansur 29 : 28
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 28 : 29
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher 29 : 28
Mens Feather (57kg) Mens Feather (57kg) Round of 64
M
RED
ALG
MAOUCHE Hichem
L
0 : 5
W
BLUE
IRL
GALLAGHER Jude
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 27 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 4: USA REESE Shawn Kale 27 : 30
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
NOR
GEDMINAS Mindaugas
W
4 : 1
L
BLUE
ARG
BUONARRIGO ABRAHAM GABRIEL
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: KOR JONGJIN Kim 29 : 28
Judge 2: AZE BABANLI Anar 29 : 28
Judge 3: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 29 : 28
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 28 : 29
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
VEN
PEREIRA DIEGO
L
RSC
W
BLUE
TAN
CHANGALAWE YUSUF LUCASI
Referee: SWE OLANDER Mats Peter
Judge 1: GBR MARTIN Lee
Judge 2: KOR JONGJIN Kim
Judge 3: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 4: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 5: ITA FRANCHI Carlo
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
COL
ORTIZ JUAN
W
3 : 1
L
BLUE
ESP
JALIDOV GAFUROVA GAZIMAGOMED SCHAMILOVICH
Referee: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 29 : 28
Judge 2: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 28 : 28
Judge 3: ___ KRUTASOV Sergei 29 : 28
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 28 : 29
Judge 5: SRI THAMPU Nelka Shiromala 29 : 28
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
MAR
ASSAGHIR MOHAMED
L
RSC
W
BLUE
AUT
AIMUFUA OSARO LUCKY
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 2: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 4: KOR JONGJIN Kim
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
TKM
NURYAGDYYEV Nuryagdy
W
3 : 2
L
BLUE
FIN
NYSTEDT NIKITA
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 27 : 30
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 4: ITA FALORNI Paola 29 : 28
Judge 5: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
HUN
AKILOV Pylyp
W
5 : 0
L
BLUE
GBR
BEVAN Taylor
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: SWE OLANDER Mats Peter 29 : 28
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 29 : 28
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Judge 4: AZE BABANLI Anar 29 : 28
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 29 : 28
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
NZL
KAGHO Taj
W
4 : 1
L
BLUE
TTO
THOMAS JEREMIAH
Referee: NED DUNAR Cem Taylan
Judge 1: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 30 : 27
Judge 2: SVK SIMON Radoslav 30 : 27
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 30 : 27
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 28 : 29
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
IRI
GHESHLAGHI MEYSAM
W
RSC
L
BLUE
IND
LAKSHYA CHAHAR LAKSHYA CHAHAR
Referee: NOR DAHLEN Geir
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 19 : 19
Judge 2: ROU ION Mihai 19 : 19
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 20 : 18
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 18 : 20
Judge 5: HUN SZUCS Veronika 19 : 19
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
MEX
AGUIRRE HECTOR
W
RSC
L
BLUE
SEN
KONATE Seydina
Referee: LTU SNIUKSTA Gintaras
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 2: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 3: KOR JONGJIN Kim
Judge 4: GBR MARTIN Lee
Judge 5: SWE OLANDER Mats Peter
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
UZB
KHABIBULLAEV TURABEK
W
5 : 0
L
BLUE
JOR
IASHAISH HUSSEIN
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: ___ KRUTASOV Sergei 30 : 27
Judge 2: ARG VILARINO Manuel 30 : 27
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Judge 5: EST MELISS Dmitri 29 : 28
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
ISR
ILYUSHONOK Daniel
L
1 : 4
W
BLUE
BUL
NIKOLOV Kristiyan
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 2: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 30
Judge 3: NOR DAHLEN Geir 27 : 30
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 29 : 28
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 29
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
POL
PERCYNSKI Rafal
W
5 : 0
L
BLUE
ALG
HOUMRI MOHAMED
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: ITA FALORNI Paola 29 : 28
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 29 : 28
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 29 : 28
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 30 : 27
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
MNE
MARCIC PETAR
W
5 : 0
L
BLUE
ETH
SEYFE KEBEDE SEYFE KEBEDE
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 30 : 26
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 24
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 24
Judge 4: NED DUNAR Cem Taylan 30 : 25
Judge 5: TPE LIN Chia Chan 30 : 24
Mens Light Heavy (80kg) Mens Light Heavy (80kg) Round of 64
M
RED
NAM
IPINGE Gebhard
L
0 : 5
W
BLUE
FRA
CESAR YOJERLIN
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: ___ KRUTASOV Sergei 27 : 30
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 3: USA REESE Shawn Kale 27 : 30
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
HUN
SZABO Petra
L
0 : 5
W
BLUE
KAZ
VOLOSSENKO RIMMA
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 3: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 25 : 30
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 25 : 30
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 26 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
CRO
BERAM Sara
L
0 : 5
W
BLUE
JPN
TAGUCHI AYAKA
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 4: SWE OLANDER Mats Peter 28 : 29
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
ROU
MARIN LOREDANA ANDREEA
W
RSC
L
BLUE
GHA
MOHAMMED Anatu
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 2: KOR JONGJIN Kim
Judge 3: ITA FALORNI Paola
Judge 4: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
URU
PINEIRO MUINO Camila Paola
W
4 : 1
L
BLUE
LAT
SOROKINA ANNA
Referee: KGZ BORKOEVA Zhamila
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Judge 2: EST MELISS Dmitri 30 : 27
Judge 3: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 29 : 28
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 27
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
ARM
KOCHARYAN Elida
L
1 : 4
W
BLUE
MEX
SOLIS Guadalupe
Referee: MAR MOUFASSIR Said
Judge 1: CAN BLANCHARD Edward 28 : 29
Judge 2: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 4: LTU SNIUKSTA Gintaras 27 : 30
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
POL
BORYS Patrycja
L
2 : 3
W
BLUE
POR
FERREIRA Carolina
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: NED DUNAR Cem Taylan 28 : 29
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 3: CAN PETERSON Wade 29 : 28
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
SWE
ALEXIUSSON Agnes
L
1 : 4
W
BLUE
ITA
MESIANO Alessia
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Judge 2: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 28 : 29
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 28 : 29
Judge 5: ___ KRUTASOV Sergei 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
UKR
OKHREI Hanna
L
0 : 5
W
BLUE
SVK
JEDINAKOVA Miroslava
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 30
Judge 3: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 30
Judge 4: AZE BABANLI Anar 27 : 30
Judge 5: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
GER
GANGLBAUER Felicitas Maria
W
3 : 2
L
BLUE
CZE
BERNARDOVA Lenka
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Judge 2: SWE OLANDER Mats Peter 30 : 27
Judge 3: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 29
Judge 4: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 29 : 28
Judge 5: NOR DAHLEN Geir 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
KOR
OH YEONJI
W
5 : 0
L
BLUE
VEN
RIOS Krisandy
Referee: ITA FRANCHI Carlo
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 30 : 26
Judge 2: CAN PETERSON Wade 30 : 26
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 29 : 27
Judge 4: NED DUNAR Cem Taylan 30 : 26
Judge 5: LAT HANEVICS Leonids 29 : 27
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
PAK
AKRAM Laura Djida
L
RSC
W
BLUE
SUI
JENNI Anna Julia
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
PAK
AKRAM Laura Djida
L
RSC
W
BLUE
SUI
JENNI Anna Julia
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
ESP
MARTINEZ PEREZ SHEILA
L
1 : 4
W
BLUE
UZB
KODIROVA RAYKHONA
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: GBR MARTIN Lee 29 : 28
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Judge 4: KOR JONGJIN Kim 28 : 29
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 28 : 29
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
NZL
GARTON Troy
L
0 : 5
W
BLUE
NED
HEIJNEN Chelsey
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 28 : 29
Judge 4: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 30
Judge 5: SVK SIMON Radoslav 28 : 29
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
KOS
SADIKU Donjeta
W
5 : 0
L
BLUE
GBR
WHITWELL Shona
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 26
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 26
Judge 3: ROU ION Mihai 30 : 26
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 27
Judge 5: SWE OLANDER Mats Peter 30 : 26
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
BIH
BOHATJUK TARA
L
0 : 5
W
BLUE
BUL
MEHMEDOVA Aslahan Sezgin
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 30
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 3: NED DUNAR Cem Taylan 27 : 30
Judge 4: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 26 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Round of 32
W
RED
GRE
LINARDATOU CHRISTINA
W
RSC
L
BLUE
QAT
A DANA
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 20 : 17
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 20 : 17
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 20 : 16
Judge 4: ITA FALORNI Paola 20 : 17
Judge 5: KOR JONGJIN Kim 20 : 17
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
MON
MICALLEF HUGO
L
1 : 4
W
BLUE
TUR
AYKOL MIZAN
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 28 : 29
Judge 2: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 29
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Judge 4: SVK SIMON Radoslav 28 : 29
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
SWE
BROMAN Mikael Hampus Oliver
L
0 : 5
W
BLUE
TKM
ODAJEV Saparmyrat
Referee: MAR MOUFASSIR Said
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 30
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Judge 5: LTU SNIUKSTA Gintaras 27 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
LTU
LAVRENOVAS Andriejus
L
0 : 5
W
BLUE
FIN
UMAR Ismail
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Judge 2: AZE BABANLI Anar 28 : 29
Judge 3: EST MELISS Dmitri 28 : 29
Judge 4: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 30
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
PAK
IBRAHIM
L
0 : 5
W
BLUE
THA
WONGSUWAN Somchay
Referee: NOR DAHLEN Geir
Judge 1: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 2: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Judge 3: HUN SZUCS Veronika 27 : 30
Judge 4: ___ KRUTASOV Sergei 27 : 30
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
GHA
KOTEY Alfred
L
0 : 5
W
BLUE
CZE
BARTL Milos
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 2: LAT HANEVICS Leonids 25 : 30
Judge 3: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 4: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 5: KGZ BORKOEVA Zhamila 26 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
UAE
ALKANDARI HUSAIN
L
RSC
W
BLUE
IRL
WALSH Aidan
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 2: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 3: LTU SNIUKSTA Gintaras
Judge 4: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
NAM
PETRUS Festus
L
2 : 3
W
BLUE
POR
SEMEDO Diogo
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: EST MELISS Dmitri 27 : 29
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 29 : 27
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 27 : 29
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 27
Judge 5: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
BUL
KIWAN Rami Mofid
W
5 : 0
L
BLUE
MRI
CLAIR Merven
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 27
Judge 3: ___ KRUTASOV Sergei 29 : 28
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 27
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
NZL
STANLEY Wendell
L
0 : 5
W
BLUE
BRA
DE OLIVEIRA WANDERSON
Referee: UKR VASYLYNCHUK Pavlo
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 2: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 3: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 4: LAT HANEVICS Leonids 27 : 30
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
ITA
CAVALLARO Salvatore
W
5 : 0
L
BLUE
IRQ
ISMAEL KARRAR HAYDER ISMAEL
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Judge 2: GBR MARTIN Lee 29 : 28
Judge 3: KOR JONGJIN Kim 30 : 27
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
VEN
COVA Jesus
W
5 : 0
L
BLUE
SVK
TANKO Viliam
Referee: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 1: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 27
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 27
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 27
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
NAM
SHAILEMO Elifas
L
0 : 5
W
BLUE
ROU
JITARU ROBERT EUSEBIU
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 26 : 30
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 27 : 29
Judge 3: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 29
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 26 : 30
Judge 5: ___ KRUTASOV Sergei 27 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
UGA
TUKAMUHEBWA Joshua
W
RSC
L
BLUE
GUA
GARCIA Edgar
Referee: ITA FALORNI Paola
Judge 1: EST MELISS Dmitri 20 : 17
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 20 : 17
Judge 3: CAN PETERSON Wade 20 : 17
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 20 : 16
Judge 5: LTU SNIUKSTA Gintaras 20 : 17
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
COL
VIAFARA FORY JOSE MANUEL
W
3 : 2
L
BLUE
ITA
MALANGA Gianluigi
Referee: MAR MOUFASSIR Said
Judge 1: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Judge 2: SVK SIMON Radoslav 28 : 29
Judge 3: TJK MUHIDDINOV Mansur 28 : 29
Judge 4: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Judge 5: KOR JONGJIN Kim 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
DOM
DE LA CRUZ BAEZ Alexy Miguel
L
1 : 4
W
BLUE
BRA
FALCAO YURI
Referee: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 30
Judge 3: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 29 : 28
Judge 4: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 30
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
PHI
FAJARDO Mark Ashley
W
RSC
L
BLUE
POR
MONTEIRO Albertino
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 20 : 17
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 20 : 18
Judge 3: SWE OLANDER Mats Peter 20 : 17
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 20 : 18
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 20 : 17
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
KGZ
IMAMNAZAROV MIRZOKHID
W
RSC
L
BLUE
NGR
ABIOLA MICHAEL
Referee: NED DUNAR Cem Taylan
Judge 1: CAN PETERSON Wade 10 : 9
Judge 2: LTU SNIUKSTA Gintaras 10 : 9
Judge 3: NOR DAHLEN Geir 10 : 9
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 9 : 10
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 9 : 10
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
IRQ
AL-SARRAY ALI QASIM HAMDAN
L
1 : 4
W
BLUE
ESP
FLORES LUQUE Salvador
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Judge 2: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 29
Judge 3: AZE BABANLI Anar 27 : 30
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 5: MAR MOUFASSIR Said 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
KOR
CHOI Minsu
L
1 : 4
W
BLUE
PUR
DIAZ RODRIGUEZ JOSE ADRIEL
Referee: EST MELISS Dmitri
Judge 1: ___ KRUTASOV Sergei 30 : 27
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Judge 4: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 28 : 29
Judge 5: KGZ BORKOEVA Zhamila 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
MDA
PARASCHIV Alexandru
W
5 : 0
L
BLUE
CHN
WANG XIANGYANG
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 27
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Judge 3: ROU ION Mihai 30 : 27
Judge 4: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 27
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
TJK
SHUKUROV SHOKHOBZHON
L
1 : 4
W
BLUE
JOR
EASHASH ZEYAD
Referee: GBR MARTIN Lee
Judge 1: LTU SNIUKSTA Gintaras 28 : 29
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 3: NED DUNAR Cem Taylan 29 : 28
Judge 4: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 26 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
CRO
JELACIC MARIN
L
0 : 5
W
BLUE
GER
HANSEN ASSAN
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 2: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 27 : 30
Judge 3: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 5: AZE BABANLI Anar 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
COK
TAWHIRIMATEA Toheriri-Hallet
L
0 : 5
W
BLUE
CHN
ZHAO MENGYANG
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 28
Judge 2: EST MELISS Dmitri 26 : 29
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 26 : 29
Judge 4: ITA FALORNI Paola 26 : 29
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 26 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
KGZ
ABDYZHAPAR UULU Syrgak
W
4 : 1
L
BLUE
SEY
BONIFACE SHAIN
Referee: ROU ION Mihai
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Judge 2: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 26
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 4: SVK SIMON Radoslav 30 : 26
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
TGA
LAVEMAAU Taufa
L
0 : 5
W
BLUE
CUB
CUELLAR Jorge
Referee: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro
Judge 1: NOR DAHLEN Geir 27 : 30
Judge 2: ARG VILARINO Manuel 25 : 30
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 4: NED DUNAR Cem Taylan 26 : 30
Judge 5: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
SEN
MENDY Alphonse
L
RSC
W
BLUE
TKM
NURMUHAMMEDOV Bayramdurdy
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
CRO
KNEZEVIC Petar Kresimir
W
RSC
L
BLUE
KEN
MAINA BONIFACE MOGUNDE
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 10 : 9
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 10 : 9
Judge 3: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 10 : 9
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 9 : 10
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 9 : 10
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
DOM
DE LOS SANTOS DELGADO Virgilio Eduarlyn
W
5 : 0
L
BLUE
PAN
BECKFORD CHAMBERS Eduardo Teodoro
Referee: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej
Judge 1: EST MELISS Dmitri 30 : 27
Judge 2: KGZ BORKOEVA Zhamila 30 : 27
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 30 : 27
Judge 4: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 5: NOR DAHLEN Geir 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
GER
SCHACHIDOV MAGOMED ELIM SULTANOVIC
W
5 : 0
L
BLUE
HUN
GEMES Levente
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: LAT HANEVICS Leonids 30 : 27
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 27
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 27
Judge 4: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 27
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
KAZ
SHYMBERGENOV ASLANBEK
W
RSC
L
BLUE
FIN
MOROVATI Sam
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: NED DUNAR Cem Taylan 10 : 9
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 10 : 9
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 10 : 9
Judge 4: USA ALLAN CAMPBELL Beau 10 : 9
Judge 5: MAR ABBAR Bachir 10 : 9
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
UZB
MUYDINKHUJAEV ASADKHUJA
W
5 : 0
L
BLUE
ALG
YAICHE YOUCEF ISLAM
Referee: ITA FRANCHI Carlo
Judge 1: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 28
Judge 2: ROU ION Mihai 29 : 28
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Judge 4: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 30 : 27
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
POL
DURKACZ Damian
W
5 : 0
L
BLUE
PUR
LLANOS PEREZ ANGEL GABRIEL
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: KGZ BORKOEVA Zhamila 29 : 28
Judge 2: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 30 : 27
Judge 3: ITA FALORNI Paola 29 : 28
Judge 4: ARG VILARINO Manuel 29 : 28
Judge 5: KAZ YERMEK Suiyenish 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
SLO
LEBURIC Dejan
L
0 : 5
W
BLUE
UKR
ZAKHARIEIEV Yurii
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: SVK SIMON Radoslav 26 : 30
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 25 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 26 : 30
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 26 : 30
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
THA
KADAMDUAN RATTAPOL
L
2 : 3
W
BLUE
COL
RANGEL ALEXANDER
Referee: LAT HANEVICS Leonids
Judge 1: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 27 : 30
Judge 2: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 3: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 27 : 30
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
CPV
FERNANDES DE BARROS Bruno
L
2 : 3
W
BLUE
PHI
CHAVEZ Ronald Jr.
Referee: HUN SZUCS Veronika
Judge 1: AZE BABANLI Anar 30 : 27
Judge 2: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 28 : 29
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 28 : 29
Judge 5: ITA FRANCHI Carlo 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
IND
THAPA Shiva
L
RSC
W
BLUE
UZB
ABDULLAEV RUSLAN
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: SVK SIMON Radoslav
Judge 2: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro
Judge 3: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 4: SWE OLANDER Mats Peter
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
ESA
CONTRERAS SAMUEL
L
1 : 4
W
BLUE
GBR
MUGHALZAI Patris
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Judge 2: KOR CHO Jung Sook 29 : 28
Judge 3: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 29
Judge 5: TPE LIN Chia Chan 27 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
EST
KAMANIN Semjon
L
0 : 5
W
BLUE
BUL
ROSENOV Radoslav Simeonov
Referee: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 1: ITA FALORNI Paola 27 : 30
Judge 2: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 27 : 30
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
GHA
TAKYI SAMUEL
L
0 : 5
W
BLUE
JPN
NISHIYAMA SHION
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: HUN SZUCS Veronika 26 : 30
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 26 : 30
Judge 3: ROU ION Mihai 28 : 29
Judge 4: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 26 : 30
Judge 5: KGZ BORKOEVA Zhamila 26 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
KAZ
BAZARBAY UULU Mukhammedsabyr
W
5 : 0
L
BLUE
TTO
PHILLIP DONNEL
Referee: SWE OLANDER Mats Peter
Judge 1: GBR MARTIN Lee 30 : 25
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 30 : 25
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 30 : 26
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 30 : 25
Judge 5: SVK SIMON Radoslav 30 : 24
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
ARG
AMAYA LUCIANO MATIAS
L
2 : 3
W
BLUE
AZE
ALIYEV TAYFUR
Referee: KGZ BORKOEVA Zhamila
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 29
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 29 : 28
Judge 3: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 4: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
GRE
KIRSANIDIS Stelios
W
4 : 1
L
BLUE
TUN
TEBAAI Ahmed
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 29 : 28
Judge 2: NOR DAHLEN Geir 29 : 28
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 28 : 29
Judge 5: IND SAI ASHOK Kabilan 30 : 27
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
TJK
USMONOV BAKHODUR
W
4 : 1
L
BLUE
MRI
COLIN Louis Richarno
Referee: AZE BABANLI Anar
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Judge 2: LAT HANEVICS Leonids 30 : 27
Judge 3: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 4: ROU ION Mihai 27 : 30
Judge 5: MAR ABBAR Bachir 30 : 27
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
UKR
ZAMORYLO DANYIL
L
0 : 5
W
BLUE
SRB
SENDRIK Aleksej Vitorovic
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 27 : 29
Judge 2: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 29
Judge 3: ITA FALORNI Paola 26 : 30
Judge 4: USA ALLAN CAMPBELL Beau 26 : 30
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
ETH
KERALAH Mesfin Biru
L
0 : 5
W
BLUE
IRI
HABIBINEZHAD ALI
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 29
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 3: GBR MARTIN Lee 27 : 30
Judge 4: ___ KRUTASOV Sergei 26 : 30
Judge 5: SWE OLANDER Mats Peter 27 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
ISR
SHTIWI Ahmad
L
0 : 5
W
BLUE
USA
GARCIA EMILIO
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 2: KGZ BORKOEVA Zhamila 28 : 29
Judge 3: TJK MUHIDDINOV Mansur 28 : 29
Judge 4: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Judge 5: ROU ION Mihai 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
ARM
MADOYAN Gurgen
W
5 : 0
L
BLUE
MDA
CEBOTARI Vasile
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: IND SAI ASHOK Kabilan 29 : 28
Judge 2: SVK SIMON Radoslav 29 : 28
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 29 : 28
Judge 4: NOR DAHLEN Geir 29 : 28
Judge 5: SRI THAMPU Nelka Shiromala 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
LES
PAKELA Arena
L
0 : 5
W
BLUE
TTO
PRINCE Aaron Solomon
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: KOR CHO Jung Sook 26 : 30
Judge 2: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 29
Judge 3: EST MELISS Dmitri 27 : 29
Judge 4: LAT HANEVICS Leonids 27 : 29
Judge 5: ITA FRANCHI Carlo 26 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
GUA
TOBAR Carlos
L
0 : 5
W
BLUE
ESP
MARTINEZ Sergio
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 30
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 27 : 30
Judge 3: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 30
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 5: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
IRI
MOSLEM Maghsoudi Mal Amiri
W
4 : 0
L
BLUE
PLE
FOQAHAA NIDAL
Referee: HUN SZUCS Veronika
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur 30 : 26
Judge 2: ROU ION Mihai 29 : 27
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Judge 4: KGZ BORKOEVA Zhamila 29 : 27
Judge 5: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 28 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
MAR
AMROUG ZINE ELABIDINE
L
RSC
W
BLUE
AZE
ALIYEV Sarkhan
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: SRI THAMPU Nelka Shiromala 18 : 20
Judge 2: IND SAI ASHOK Kabilan 19 : 19
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 19 : 19
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 18 : 20
Judge 5: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 20 : 18
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
GEO
MADIEV ESKERKHAN
W
5 : 0
L
BLUE
ROU
NISTREANU MARCEL
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 30 : 27
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 27
Judge 3: ITA FRANCHI Carlo 30 : 27
Judge 4: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 5: LTU SNIUKSTA Gintaras 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
CAN
PETANQUI Junior
L
1 : 3
W
BLUE
LTU
TROFIMCUK Aleksandr
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 29
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 27
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 29
Judge 4: KOR JONGJIN Kim 28 : 28
Judge 5: NOR DAHLEN Geir 27 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
GBR
RICHARDSON Lewis
L
1 : 3
W
BLUE
IND
NISHANT DEV NISHANT DEV
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 28
Judge 2: AZE BABANLI Anar 29 : 27
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 27 : 29
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 27 : 29
Judge 5: CAN PETERSON Wade 27 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
BEL
RACHEM Mohamed
W
3 : 2
L
BLUE
MNE
SAVKOVIC STEFAN
Referee: KAZ ALTAYEV Alisher
Judge 1: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 28
Judge 2: ___ KRUTASOV Sergei 28 : 29
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 29 : 28
Judge 4: GBR MARTIN Lee 29 : 28
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
SVK
HORVATH Ladislav
W
3 : 2
L
BLUE
NED
JAS Tony
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: EST MELISS Dmitri 28 : 29
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 29 : 28
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 4: TJK MUHIDDINOV Mansur 28 : 29
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
AIN
RADZIONAU Aliaksandr
L
0 : 5
W
BLUE
USA
JONES Omari
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 3: IND SAI ASHOK Kabilan 25 : 30
Judge 4: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 26 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 64
M
RED
KOR
SON SeokJun
L
2 : 3
W
BLUE
GRE
KARAITIS CHRISTOS
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Judge 2: CAN PETERSON Wade 28 : 29
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 29 : 28
Judge 4: KGZ BORKOEVA Zhamila 29 : 28
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 64
M
RED
HKG
LEE KONG CHING
L
RSC
W
BLUE
MAR
NADIR ABDELHAQ
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: CAN PETERSON Wade 9 : 10
Judge 2: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 9 : 10
Judge 3: LTU SNIUKSTA Gintaras 9 : 10
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 9 : 10
Judge 5: USA REESE Shawn Kale 9 : 10
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
GER
TIAFACK NELVIE RAMAN
W
5 : 0
L
BLUE
SLO
SIMUNOVIC Jure
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: GBR MARTIN Lee 30 : 26
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 30 : 27
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 4: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 25
Judge 5: KOR JONGJIN Kim 30 : 27
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
MAR
MORTAJI SAID
L
RSC
W
BLUE
PHI
LADON Rogen
Referee: NED DUNAR Cem Taylan
Judge 1: ARG SERVIDE Roberto Fernando 9 : 10
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 9 : 10
Judge 3: AZE BABANLI Anar 9 : 10
Judge 4: USA REESE Shawn Kale 9 : 10
Judge 5: CAN PETERSON Wade 9 : 10
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
BHU
WANGDI Tashi
L
0 : 5
W
BLUE
GHA
ALLOTEY Theophilus
Referee: SVK SIMON Radoslav
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 25 : 30
Judge 2: ARG VILARINO Manuel 26 : 30
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 5: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 27 : 30
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
GBR
MACDONALD Kiaran
W
RSC
L
BLUE
TTO
JOKHU Al Jaleel Ortega
Referee: MAR MOUFASSIR Said
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 20 : 16
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 20 : 17
Judge 3: ROU ION Mihai 20 : 16
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 20 : 16
Judge 5: KGZ BORKOEVA Zhamila 20 : 16
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
CPV
DE PINA DAVID
L
RSC
W
BLUE
KOR
KIM Inkyu
Referee: ITA FRANCHI Carlo
Judge 1: LTU SNIUKSTA Gintaras 18 : 20
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 18 : 20
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 18 : 20
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 18 : 20
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 18 : 20
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
KEN
MACHARIA DAVID KARANJA
L
0 : 5
W
BLUE
KAZ
BIBOSSINOV SAKEN
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: AZE BABANLI Anar 27 : 30
Judge 2: ITA FALORNI Paola 26 : 30
Judge 3: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 4: NED DUNAR Cem Taylan 27 : 30
Judge 5: USA REESE Shawn Kale 26 : 30
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
GUA
RAMIREZ Carlos
L
0 : 5
W
BLUE
ARG
QUIROGA RAMON NICANOR
Referee: LAT HANEVICS Leonids
Judge 1: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 27 : 30
Judge 2: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 30
Judge 3: GBR MARTIN Lee 26 : 30
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 5: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
UKR
ZAMOTAYEV Dmytro
L
RSC
W
BLUE
PUR
LOPEZ DE JESUS JUANMA
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 9 : 10
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 10 : 9
Judge 3: TJK MUHIDDINOV Mansur 9 : 10
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 9 : 10
Judge 5: IND SAI ASHOK Kabilan 9 : 10
Mens Fly (51kg) Mens Fly (51kg) Round of 32
M
RED
ROU
GIRLEANU COSMIN PETRE
L
0 : 5
W
BLUE
BRN
MAKHMETOV AZAT
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: CAN PETERSON Wade 28 : 29
Judge 2: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 4: SWE OLANDER Mats Peter 28 : 29
Judge 5: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 64
M
RED
MDA
ZAPLITNII Andrei
L
2 : 3
W
BLUE
DOM
GUZMAN Daniel
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 2: LAT HANEVICS Leonids 29 : 28
Judge 3: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 4: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Judge 5: SRI THAMPU Nelka Shiromala 29 : 28
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 64
M
RED
FRA
BOUAFIA Soheb
W
5 : 0
L
BLUE
CAN
COLWELL Bryan
Referee: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro
Judge 1: ROU ION Mihai 30 : 26
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 27
Judge 3: USA REESE Shawn Kale 29 : 27
Judge 4: KGZ BORKOEVA Zhamila 29 : 27
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 29 : 27
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 64
M
RED
KAZ
AIBEK Oralbay
W
5 : 0
L
BLUE
IND
SANJEET SANJEET
Referee: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Judge 2: KOR CHO Jung Sook 30 : 27
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 27
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 30 : 27
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 30 : 27
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 64
M
RED
COL
HURTADO COLORADO MARLON ANDRES
L
1 : 4
W
BLUE
SVK
KOSTUR Joseph
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 28 : 29
Judge 4: AZE BABANLI Anar 30 : 27
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 29
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 64
M
RED
UKR
HORSKOV Serhii
L
0 : 5
W
BLUE
ECU
CASTILLO TORRES JULIO CESAR
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: IND SAI ASHOK Kabilan 27 : 30
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 28 : 29
Judge 3: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Judge 4: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 64
M
RED
VEN
LUIS SANCHEZ
W
5 : 0
L
BLUE
TKM
SHOHRATGELDIYEV Artykmammet
Referee: UKR VASYLYNCHUK Pavlo
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 30 : 26
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 29 : 27
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 29 : 28
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 27
Judge 5: ITA FALORNI Paola 30 : 27
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
TJK
ABRORIDINOV MUHAMMAD
L
0 : 5
W
BLUE
NOR
SHIHA Omar
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 29
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 27 : 29
Judge 3: ___ KRUTASOV Sergei 27 : 29
Judge 4: KOR CHO Jung Sook 27 : 29
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 27 : 29
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
IRI
RAMEZANPOURDELAVAR IMAN
W
5 : 0
L
BLUE
SEY
AGNES KEDDY
Referee: HUN SZUCS Veronika
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 29 : 28
Judge 2: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 3: KGZ BORKOEVA Zhamila 30 : 27
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Judge 5: EST MELISS Dmitri 30 : 27
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
KOR
KIM Dohyeon
L
2 : 3
W
BLUE
CMR
MBOUA Thomas Vianney
Referee: LTU SNIUKSTA Gintaras
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 29 : 28
Judge 2: IND SAI ASHOK Kabilan 29 : 28
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 28 : 29
Judge 4: GBR MARTIN Lee 28 : 29
Judge 5: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
CHN
BAYIKEWUZI DANABIEKE
W
RSC
L
BLUE
TKM
MAMMEDOV Rustem
Referee: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 1: KOR CHO Jung Sook
Judge 2: MAR ABBAR Bachir
Judge 3: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 5: ITA FRANCHI Carlo
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
BUL
HERNANDEZ MOREJON Yordan Alain
L
0 : 5
W
BLUE
FRA
ABOUDOU MOINDZE Djamili-Dini
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 29
Judge 2: ROU ION Mihai 28 : 28
Judge 3: KAZ ALTAYEV Alisher 27 : 29
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 28 : 28
Judge 5: AZE BABANLI Anar 28 : 28
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
SEN
BALDE Diarga
L
RSC
W
BLUE
CUB
ARZOLA Fernando
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 2: BUL POPOV Ivan Tsvetanov
Judge 3: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej
Judge 4: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 5: GBR MARTIN Lee
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
ARM
CHALOYAN Davit
L
1 : 4
W
BLUE
CAN
BARRIERE Alexis
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: KGZ BORKOEVA Zhamila 27 : 30
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 28
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 28 : 29
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 28 : 29
Mens Super Heavy (+92kg) Mens Super Heavy (+92kg) Round of 32
M
RED
ECU
CONGO CHALA GERLON GILMAR
W
5 : 0
L
BLUE
FIN
RANTANEN Danil
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 27
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 27
Judge 3: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
SRB
CIRKOVIC Sara
W
4 : 1
L
BLUE
FRA
MOULAI ROMANE
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: ITA FALORNI Paola 29 : 28
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 28 : 29
Judge 3: KOR JONGJIN Kim 30 : 27
Judge 4: MAR MOUFASSIR Said 29 : 28
Judge 5: TPE LIN Chia Chan 30 : 27
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
PHI
VELOSO Claudine
L
0 : 5
W
BLUE
JPN
HARADA MIKOTO
Referee: SWE OLANDER Mats Peter
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 28 : 29
Judge 3: USA REESE Shawn Kale 27 : 30
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
GER
ARI ASYA
L
RSC
W
BLUE
ARG
ROBLES Sofia Micaela
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
KAZ
SHEKERBEKOVA ZHAINA
L
1 : 4
W
BLUE
NGR
KAREEM SHUKURA
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: LTU SNIUKSTA Gintaras 29 : 28
Judge 2: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Judge 3: CAN PETERSON Wade 28 : 29
Judge 4: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 28 : 29
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 28 : 29
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
PUR
LOPEZ ANGELYRIS
L
0 : 5
W
BLUE
USA
PATRICIO Shera Mae
Referee: ROU ION Mihai
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 29
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 3: EST MELISS Dmitri 27 : 30
Judge 4: NOR DAHLEN Geir 28 : 29
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
CAN
DELGADO Scarlett
W
4 : 1
L
BLUE
SWE
SVENSSON Anna Sara Christin
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 30 : 27
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 28 : 29
Judge 3: NED DUNAR Cem Taylan 30 : 27
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Judge 5: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
ITA
CHARAABI Sirine
W
4 : 1
L
BLUE
POL
DRABIK Sandra
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 28 : 28
Judge 2: KOR CHO Jung Sook 28 : 28
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 28 : 28
Judge 4: SWE OLANDER Mats Peter 26 : 30
Judge 5: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 28 : 28
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
AZE
RAHIMOVA Zeynab
W
RSC
L
BLUE
ETH
BAYEW AGERIE EMAGNU
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said
Judge 2: LTU SNIUKSTA Gintaras
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro
Judge 5: KOR JONGJIN Kim
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
MEX
SANCHEZ Alondra
L
0 : 5
W
BLUE
ESP
LOPEZ DEL ARBOL Marta
Referee: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 2: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 3: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Judge 4: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
THA
JITPONG Jutamas
W
3 : 2
L
BLUE
VEN
GOMEZ LANDAETA Johana Carolina
Referee: UKR VASYLYNCHUK Pavlo
Judge 1: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 29 : 28
Judge 2: SVK SIMON Radoslav 30 : 27
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 30 : 27
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 28 : 29
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
AZE
HAMZAYEVA AGHAMALIYEVA Mahsati
L
2 : 3
W
BLUE
THA
TINTABTHAI Preedakamon
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: SWE OLANDER Mats Peter 29 : 28
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 28 : 29
Judge 4: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
ROU
NECHITA MARIA CLAUDIA
L
0 : 5
W
BLUE
PHI
PETECIO NESTHY
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 26 : 30
Judge 2: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 26 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 26 : 30
Judge 4: GBR MARTIN Lee 27 : 29
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
LAT
SOROKINA JEKATERINA
L
0 : 5
W
BLUE
GBR
GLYNN Elise
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Judge 2: NOR DAHLEN Geir 27 : 30
Judge 3: HUN SZUCS Veronika 26 : 30
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 26 : 30
Judge 5: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
VIE
NGUYEN Huyen Tran
L
RSC
W
BLUE
GER
TAS Nancy Canan
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 9 : 10
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 9 : 10
Judge 3: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 9 : 10
Judge 4: CAN PETERSON Wade 9 : 10
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 9 : 10
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
CHN
XU ZICHUN
W
5 : 0
L
BLUE
CRO
CACIC Nikolina
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 30 : 27
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 30 : 27
Judge 3: SWE OLANDER Mats Peter 30 : 27
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 26
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 30 : 27
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
ALG
SELMOUNI CHAHIRA
L
0 : 5
W
BLUE
NED
VAN DER TOORN Maud
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 4: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 27 : 30
Judge 5: SVK SIMON Radoslav 27 : 30
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
POL
SZEREMETA Julia
W
5 : 0
L
BLUE
SUI
MILISIC Ana Marija
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: IND SAI ASHOK Kabilan 30 : 27
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 30 : 27
Judge 3: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 30 : 27
Judge 5: ITA FRANCHI Carlo 30 : 27
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
UKR
MOLOCHKO ANASTASIIA
W
RSC
L
BLUE
KIR
TOAURIRI KABUAUA Teretia
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
SEN
DIALLO Mariatou
L
0 : 5
W
BLUE
ESP
FERNANDEZ ROMERO JENIFER
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: KAZ ALTAYEV Alisher 27 : 30
Judge 2: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 27 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Judge 5: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 27 : 30
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Quarterfinals
W
RED
ROU
MARIN LOREDANA ANDREEA
L
0 : 5
W
BLUE
ITA
MESIANO Alessia
Referee: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 3: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 4: USA REESE Shawn Kale 27 : 30
Judge 5: EST MELISS Dmitri 28 : 29
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
TUR
YILDIZ KAHRAMAN ESRA
W
5 : 0
L
BLUE
MNE
GOJKOVIC BOJANA
Referee: TPE LIN Chia Chan
Judge 1: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Judge 2: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 30 : 25
Judge 3: GBR MARTIN Lee 30 : 27
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 30 : 27
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Quarterfinals
W
RED
GER
GANGLBAUER Felicitas Maria
L
0 : 5
W
BLUE
KOS
SADIKU Donjeta
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: SWE OLANDER Mats Peter 26 : 29
Judge 2: ARG VILARINO Manuel 26 : 29
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 25 : 30
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward 27 : 29
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 29
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Quarterfinals
W
RED
KAZ
VOLOSSENKO RIMMA
L
2 : 3
W
BLUE
SVK
JEDINAKOVA Miroslava
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 29 : 27
Judge 2: CAN PETERSON Wade 28 : 28
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 30 : 26
Judge 4: NED DUNAR Cem Taylan 28 : 28
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 28 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
BUL
KIWAN Rami Mofid
W
5 : 0
L
BLUE
ITA
CAVALLARO Salvatore
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 30 : 27
Judge 2: IND SAI ASHOK Kabilan 30 : 24
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 5: ROU ION Mihai 30 : 27
Womens Light (60kg) Womens Light (60kg) Quarterfinals
W
RED
KOR
OH YEONJI
L
1 : 4
W
BLUE
NED
HEIJNEN Chelsey
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 28 : 29
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 4: LTU SNIUKSTA Gintaras 28 : 29
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
KGZ
ABDYZHAPAR UULU Syrgak
W
4 : 0
L
BLUE
CRO
KNEZEVIC Petar Kresimir
Referee: CAN BLANCHARD Edward
Judge 1: KOR CHO Jung Sook 29 : 27
Judge 2: EST MELISS Dmitri 29 : 28
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Judge 4: ARG VILARINO Manuel 28 : 28
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
CZE
BARTL Milos
W
RSC
L
BLUE
POR
SEMEDO Diogo
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: LAT HANEVICS Leonids 10 : 9
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 10 : 9
Judge 3: KOR JONGJIN Kim 10 : 9
Judge 4: SVK SIMON Radoslav 10 : 9
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 10 : 9
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
BRA
DE OLIVEIRA WANDERSON
W
5 : 0
L
BLUE
IRL
WALSH Aidan
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: KAZ ALTAYEV Alisher 30 : 25
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 26
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 26
Judge 4: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 28 : 27
Judge 5: TPE LIN Chia Chan 30 : 25
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
DEN
MORTENSEN Melissa
L
2 : 3
W
BLUE
KOR
IM Aeji
Referee: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 30 : 27
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 27 : 30
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 27 : 30
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
ECU
SANCHEZ PALACIOS HELEN MICHELLE
W
3 : 1
L
BLUE
MDA
COROLI Iulia
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: KOR CHO Jung Sook 29 : 27
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 27
Judge 3: ITA FRANCHI Carlo 27 : 29
Judge 4: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 28 : 28
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 29 : 27
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
CHI
BRAVO Denisse
L
0 : 5
W
BLUE
TPE
HUANG HSIAO WEN
Referee: LAT HANEVICS Leonids
Judge 1: NED DUNAR Cem Taylan 27 : 30
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 26 : 30
Judge 3: SWE OLANDER Mats Peter 27 : 28
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 26 : 30
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 26 : 30
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
GRE
KOUTSOGEORGOPOULOU AIKATERINI
L
0 : 4
W
BLUE
HUN
LAKOTAR Hanna
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: ARG SERVIDE Roberto Fernando 28 : 28
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 28 : 29
Judge 3: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Judge 4: ROU ION Mihai 27 : 30
Judge 5: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 28 : 29
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
UKR
KOVALCHUK Anastasiia
L
2 : 3
W
BLUE
TUN
FERCHICHI Islem
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 28 : 29
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 29 : 28
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher 29 : 28
Womens Bantam (54kg) Womens Bantam (54kg) Round of 32
W
RED
DOM
ALMANZAR DE LEON Estefani
L
1 : 4
W
BLUE
VIE
VO Thi Kim Anh
Referee: LTU SNIUKSTA Gintaras
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 2: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 29
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 5: SVK SIMON Radoslav 28 : 29
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
HUN
SZUCS Szabina
L
RSC
W
BLUE
CZE
HORVATH SEDLACKOVA Lucie
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 10 : 9
Judge 2: CAN PETERSON Wade 9 : 10
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 9 : 10
Judge 4: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 9 : 10
Judge 5: GBR MARTIN Lee 10 : 9
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
KOR
JIN HYEJEONG
W
RSC
L
BLUE
PAK
ZAHRA FATIMA
Referee: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej
Judge 1: EST MELISS Dmitri 10 : 8
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 10 : 9
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 10 : 8
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 10 : 8
Judge 5: ROU ION Mihai 10 : 8
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
CAN
AL-AHMADIEH Marie-Bathoul
W
3 : 2
L
BLUE
GRE
PAPADATOU OLGA -PAVLINA
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 28 : 29
Judge 2: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Judge 3: GBR MARTIN Lee 30 : 27
Judge 4: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Judge 5: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
DOM
HERNANDEZ GARCIA Miguelina
L
1 : 3
W
BLUE
MAR
AMINE NISRINE
Referee: UKR VASYLYNCHUK Pavlo
Judge 1: ITA FRANCHI Carlo 28 : 29
Judge 2: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 28 : 29
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 28 : 28
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 5: LTU SNIUKSTA Gintaras 29 : 28
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
UZB
TURDIBEKOVA SITORA
W
RSC
L
BLUE
FIN
VIITANEN VILMA
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
POL
ROSKOWICZ Bartlomiej
W
RSC
L
BLUE
TUR
AYKOL MIZAN
Womens Feather (57kg) Womens Feather (57kg) Round of 32
W
RED
USA
MENDOZA Alyssa
W
RSC
L
BLUE
JPN
YOSHIZAWA SATSUKI
Referee: SVK SIMON Radoslav
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 19 : 19
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 20 : 18
Judge 3: ROU ION Mihai 20 : 18
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 18 : 20
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 18 : 20
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
FIN
UMAR Ismail
L
1 : 4
W
BLUE
TKM
ODAJEV Saparmyrat
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 29 : 28
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
COL
VIAFARA FORY JOSE MANUEL
W
3 : 2
L
BLUE
PHI
FAJARDO Mark Ashley
Referee: EST MELISS Dmitri
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 3: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Judge 4: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 29 : 28
Judge 5: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
THA
WONGSUWAN Somchay
L
2 : 3
W
BLUE
VEN
COVA Jesus
Referee: BUL POPOV Ivan Tsvetanov
Judge 1: ITA FALORNI Paola 29 : 28
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Judge 3: NOR DAHLEN Geir 28 : 29
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 28 : 29
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
AFG
AZAM SHEHZAD AHMED
L
0 : 5
W
BLUE
ESP
FLORES LUQUE Salvador
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 26 : 30
Judge 2: KOR CHO Jung Sook 26 : 30
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 26 : 30
Judge 4: LTU SNIUKSTA Gintaras 28 : 29
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
GER
SCHACHIDOV MAGOMED ELIM SULTANOVIC
L
1 : 4
W
BLUE
UZB
MUYDINKHUJAEV ASADKHUJA
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 27 : 30
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Judge 4: LAT HANEVICS Leonids 27 : 30
Judge 5: CAN PETERSON Wade 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
MDA
PARASCHIV Alexandru
W
5 : 0
L
BLUE
GER
HANSEN ASSAN
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 30 : 27
Judge 2: TJK MUHIDDINOV Mansur 30 : 27
Judge 3: SVK SIMON Radoslav 30 : 27
Judge 4: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
UKR
ZAKHARIEIEV Yurii
L
2 : 3
W
BLUE
COL
RANGEL ALEXANDER
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Judge 2: KAZ ALTAYEV Alisher 29 : 28
Judge 3: NED DUNAR Cem Taylan 28 : 29
Judge 4: USA ALLAN CAMPBELL Beau 28 : 29
Judge 5: IND SAI ASHOK Kabilan 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
PHI
CHAVEZ Ronald Jr.
L
RSC
W
BLUE
JOR
EASHASH ZEYAD
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: ROU ION Mihai
Judge 2: ITA FRANCHI Carlo
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward
Judge 4: EST MELISS Dmitri
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
TOG
KUADJOVI Kevin
W
3 : 2
L
BLUE
PHI
MARVIN John
Referee: NOR DAHLEN Geir
Judge 1: CAN PETERSON Wade 30 : 27
Judge 2: LAT HANEVICS Leonids 27 : 30
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 30 : 27
Judge 4: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Judge 5: MAR ABBAR Bachir 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
CHN
ZHAO MENGYANG
L
0 : 5
W
BLUE
CUB
CUELLAR Jorge
Referee: LTU SNIUKSTA Gintaras
Judge 1: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 30
Judge 2: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 30
Judge 4: SVK SIMON Radoslav 27 : 30
Judge 5: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
UZB
MULLOJONOV LAZIZBEK
W
RSC
L
BLUE
LTU
VOISNAROVIC Darius
Referee: ARG VILARINO Manuel
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 10 : 9
Judge 2: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 10 : 9
Judge 3: USA ALLAN CAMPBELL Beau 10 : 9
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 10 : 8
Judge 5: CAN PETERSON Wade 10 : 9
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
GRE
NANITZANIAN VAGKAN
W
5 : 0
L
BLUE
CRO
CALIC Marko
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 30 : 27
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Judge 3: EST MELISS Dmitri 30 : 27
Judge 4: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali 30 : 27
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
MEX
RODRIGUEZ CARLOS
L
RSC
W
BLUE
JOR
ALHINDAWI ODAI
Referee: ROU ION Mihai
Judge 1: SVK SIMON Radoslav 10 : 9
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 9 : 10
Judge 3: LTU SNIUKSTA Gintaras 9 : 10
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 10 : 9
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 9 : 10
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
BEL
SCHELSTRAETE Victor
L
0 : 3
W
BLUE
GEO
KUSHITASHVILI GEORGII
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: KAZ ALTAYEV Alisher 26 : 30
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 26 : 30
Judge 3: ITA FALORNI Paola 28 : 28
Judge 4: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 29
Judge 5: NED DUNAR Cem Taylan 28 : 28
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
AZE
ALFONSO DOMINGUEZ Loren Berto
L
0 : 3
W
BLUE
ESP
REYES PLA ENMANUEL
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: USA REESE Shawn Kale 28 : 28
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 29
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 27 : 29
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 29
Judge 5: ITA FRANCHI Carlo 28 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
ROU
JITARU ROBERT EUSEBIU
L
1 : 4
W
BLUE
UGA
TUKAMUHEBWA Joshua
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: MAR ABBAR Bachir 29 : 28
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Judge 3: NED DUNAR Cem Taylan 28 : 29
Judge 4: KOR JONGJIN Kim 28 : 29
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
GRE
KIRSANIDIS Stelios
L
1 : 4
W
BLUE
SRB
SENDRIK Aleksej Vitorovic
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Judge 2: TJK MUHIDDINOV Mansur 28 : 29
Judge 3: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Judge 4: LTU SNIUKSTA Gintaras 29 : 28
Judge 5: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
BRA
FALCAO YURI
L
0 : 5
W
BLUE
JOR
ALKASBEH OBADA
Referee: ITA FALORNI Paola
Judge 1: HUN SZUCS Veronika 28 : 29
Judge 2: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 28 : 29
Judge 3: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 28 : 29
Judge 4: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 5: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
IRI
HABIBINEZHAD ALI
W
4 : 1
L
BLUE
GBR
MUGHALZAI Patris
Referee: MAR MOUFASSIR Said
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 29 : 28
Judge 2: AZE BABANLI Anar 29 : 28
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 28 : 29
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
KOS
BAJOKU Shpetim
W
5 : 0
L
BLUE
KGZ
IMAMNAZAROV MIRZOKHID
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: NOR DAHLEN Geir 29 : 28
Judge 2: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 29 : 27
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Judge 4: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
JPN
NISHIYAMA SHION
W
3 : 2
L
BLUE
AZE
ALIYEV TAYFUR
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: KAZ YERMEK Suiyenish 30 : 27
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 29 : 28
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 28 : 29
Judge 4: ROU ION Mihai 27 : 30
Judge 5: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
PUR
DIAZ RODRIGUEZ JOSE ADRIEL
L
0 : 5
W
BLUE
UZB
ABDULLAEV RUSLAN
Referee: SVK SIMON Radoslav
Judge 1: GBR MARTIN Lee 27 : 30
Judge 2: MAR ABBAR Bachir 27 : 30
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 27 : 30
Judge 4: ARG VILARINO Manuel 26 : 30
Judge 5: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 26 : 30
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
TJK
USMONOV BAKHODUR
W
4 : 1
L
BLUE
MAR
NADIR ABDELHAQ
Referee: SWE OLANDER Mats Peter
Judge 1: AZE BABANLI Anar 29 : 28
Judge 2: IND SAI ASHOK Kabilan 28 : 29
Judge 3: ALG MOKRETARI Sid Ali 29 : 28
Judge 4: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 29 : 28
Judge 5: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
BUL
ROSENOV Radoslav Simeonov
W
3 : 2
L
BLUE
KAZ
BAZARBAY UULU Mukhammedsabyr
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Judge 2: NOR DAHLEN Geir 28 : 29
Judge 3: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Judge 4: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 29 : 28
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Mens Light Welter (63kg) Mens Light Welter (63kg) Round of 32
M
RED
USA
GARCIA EMILIO
L
2 : 3
W
BLUE
CUB
ALVAREZ Erislandy
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: CAN BLANCHARD Edward 28 : 29
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 29 : 28
Judge 3: EST MELISS Dmitri 27 : 30
Judge 4: KOR CHO Jung Sook 29 : 28
Judge 5: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
TKM
NURMUHAMMEDOV Bayramdurdy
W
5 : 0
L
BLUE
DOM
DE LOS SANTOS DELGADO Virgilio Eduarlyn
Referee: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 1: ARG VILARINO Manuel 29 : 27
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 29 : 27
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 29 : 27
Judge 4: GBR MARTIN Lee 30 : 26
Judge 5: HUN SZUCS Veronika 30 : 26
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
BEL
RACHEM Mohamed
L
0 : 5
W
BLUE
USA
JONES Omari
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Judge 2: LTU SNIUKSTA Gintaras 27 : 30
Judge 3: IND SAI ASHOK Kabilan 27 : 30
Judge 4: SRI THAMPU Nelka Shiromala 27 : 30
Judge 5: MAR MOUFASSIR Said 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
KAZ
SHYMBERGENOV ASLANBEK
W
4 : 1
L
BLUE
POL
DURKACZ Damian
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 27 : 30
Judge 2: FIJ WHIPPY Ratu Seru 29 : 28
Judge 3: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 30 : 27
Judge 4: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 29 : 28
Judge 5: CAN PETERSON Wade 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
TTO
PRINCE Aaron Solomon
L
0 : 5
W
BLUE
IRI
MOSLEM Maghsoudi Mal Amiri
Referee: AZE BABANLI Anar
Judge 1: POL STEFANSKI Filip Bartlomiej 27 : 30
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 27 : 30
Judge 3: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 4: LAT HANEVICS Leonids 27 : 30
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 28 : 29
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
ARM
MADOYAN Gurgen
W
4 : 1
L
BLUE
ESP
MARTINEZ Sergio
Referee: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 1: KOR JONGJIN Kim 29 : 28
Judge 2: ARG VILARINO Manuel 29 : 28
Judge 3: ITA FALORNI Paola 28 : 29
Judge 4: KAZ ALTAYEV Alisher 29 : 28
Judge 5: ___ KRUTASOV Sergei 30 : 27
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
GEO
MADIEV ESKERKHAN
L
0 : 5
W
BLUE
IND
NISHANT DEV NISHANT DEV
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: SWE OLANDER Mats Peter 27 : 30
Judge 2: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
AZE
ALIYEV Sarkhan
W
3 : 2
L
BLUE
LTU
TROFIMCUK Aleksandr
Referee: CAN PETERSON Wade
Judge 1: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 29 : 28
Judge 2: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 29 : 28
Judge 3: HUN SZUCS Veronika 28 : 29
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 5: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Mens Light Middle (71kg) Mens Light Middle (71kg) Round of 32
M
RED
SVK
HORVATH Ladislav
L
1 : 4
W
BLUE
GRE
KARAITIS CHRISTOS
Referee: IND SAI ASHOK Kabilan
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur 26 : 29
Judge 2: MAR MOUFASSIR Said 27 : 28
Judge 3: ROU ION Mihai 27 : 28
Judge 4: AZE BABANLI Anar 27 : 28
Judge 5: SRI THAMPU Nelka Shiromala 28 : 27
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
ECU
CASTILLO TORRES JULIO CESAR
W
RSC
L
BLUE
BIH
BOSNJAK DZEMAL
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: USA ALLAN CAMPBELL Beau 20 : 17
Judge 2: ALG MOKRETARI Sid Ali 20 : 17
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 20 : 17
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 20 : 17
Judge 5: AZE BABANLI Anar 20 : 17
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
GER
AMO Tyron Kofi
L
0 : 5
W
BLUE
SRB
MAGOMEDOV Sadam
Referee: FIJ WHIPPY Ratu Seru
Judge 1: ITA FALORNI Paola 26 : 30
Judge 2: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 28 : 29
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 27 : 29
Judge 4: ___ KRUTASOV Sergei 26 : 30
Judge 5: KAZ ALTAYEV Alisher 26 : 30
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
THA
YOMKHOT JAKKAPONG
W
4 : 0
L
BLUE
BRT
SAED PANAH Aryan
Referee: MAR ABBAR Bachir
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 30 : 26
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 30 : 26
Judge 3: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 28
Judge 4: CAN PETERSON Wade 29 : 27
Judge 5: ARG VILARINO Manuel 29 : 27
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
HAI
NOGAUS Leclerc
L
0 : 5
W
BLUE
FRA
BOUAFIA Soheb
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: MAR MOUFASSIR Said 28 : 29
Judge 2: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Judge 3: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Judge 4: SWE OLANDER Mats Peter 27 : 30
Judge 5: IND SAI ASHOK Kabilan 27 : 30
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
ARM
MANASYAN Narek
W
4 : 1
L
BLUE
DOM
GUZMAN Daniel
Referee: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 29 : 28
Judge 2: KOR JONGJIN Kim 29 : 28
Judge 3: MAR ABBAR Bachir 28 : 29
Judge 4: UKR VASYLYNCHUK Pavlo 29 : 28
Judge 5: USA REESE Shawn Kale 29 : 28
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
SVK
KOSTUR Joseph
L
0 : 5
W
BLUE
POL
BEREZNICKI Mateusz
Referee: USA ALLAN CAMPBELL Beau
Judge 1: LTU SNIUKSTA Gintaras 27 : 30
Judge 2: ARG SERVIDE Roberto Fernando 27 : 30
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 27 : 30
Judge 4: AZE BABANLI Anar 28 : 29
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 28 : 29
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
USA
TALLEY Jamar
W
5 : 0
L
BLUE
MAR
MAANNI AYOUB
Referee: NOR DAHLEN Geir
Judge 1: TPE LIN Chia Chan 30 : 27
Judge 2: ___ KRUTASOV Sergei 30 : 27
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 30 : 26
Judge 4: SVK SIMON Radoslav 30 : 27
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 30 : 27
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
MKD
ILIOSKI BOBAN
L
0 : 5
W
BLUE
GBR
BROWN Patrick
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: ALG MOKRETARI Sid Ali 25 : 30
Judge 2: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 24 : 30
Judge 3: MAR MOUFASSIR Said 25 : 30
Judge 4: IND SAI ASHOK Kabilan 26 : 30
Judge 5: SWE OLANDER Mats Peter 24 : 30
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
KOR
JUNG HaNeul
L
0 : 5
W
BLUE
KAZ
AIBEK Oralbay
Referee: BUL POPOV Ivan Tsvetanov
Judge 1: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 28
Judge 2: HUN SZUCS Veronika 25 : 30
Judge 3: ARG VILARINO Manuel 26 : 30
Judge 4: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 26 : 30
Judge 5: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Mens Heavy (92kg) Mens Heavy (92kg) Round of 32
M
RED
VEN
LUIS SANCHEZ
W
5 : 0
L
BLUE
AFG
ABDUL QADIR GHAFAR
Referee: EST MELISS Dmitri
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 26
Judge 2: SRI THAMPU Nelka Shiromala 30 : 27
Judge 3: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 30 : 27
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 30 : 27
Judge 5: ROU ION Mihai 30 : 27
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
NED
BEELOO Luna Amaro
W
5 : 0
L
BLUE
FRA
SONVICO Emilie
Referee: ALG MOKRETARI Sid Ali
Judge 1: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 29 : 28
Judge 2: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 29 : 28
Judge 3: AZE BABANLI Anar 29 : 28
Judge 4: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 5: TJK MUHIDDINOV Mansur 29 : 28
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
JPN
KITO MAI
L
0 : 5
W
BLUE
ITA
CARINI Angela
Referee: ARG SERVIDE Roberto Fernando
Judge 1: HUN SZUCS Veronika 27 : 30
Judge 2: KAZ YERMEK Suiyenish 28 : 29
Judge 3: CAN BLANCHARD Edward 27 : 30
Judge 4: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 27 : 30
Judge 5: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 27 : 30
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
GRE
MAVROMMATI PARASKEVI
L
0 : 5
W
BLUE
UZB
KHAMIDOVA NAVBAKHOR
Referee: USA REESE Shawn Kale
Judge 1: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 30
Judge 2: KOR JONGJIN Kim 27 : 30
Judge 3: LAT HANEVICS Leonids 27 : 30
Judge 4: CAN PETERSON Wade 27 : 30
Judge 5: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel 27 : 30
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
CAN
KALI Sara
W
5 : 0
L
BLUE
LAT
ZARBERGA KITIJA
Referee: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Judge 1: ITA FALORNI Paola 30 : 27
Judge 2: USA ALLAN CAMPBELL Beau 30 : 27
Judge 3: KOR CHO Jung Sook 30 : 26
Judge 4: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 30 : 27
Judge 5: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 30 : 27
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
BUL
NWAMERUE Joana
L
RSC
W
BLUE
VEN
ALVAREZ Yuliannys
Referee: KAZ YERMEK Suiyenish
Judge 1: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar
Judge 2: ___ KRUTASOV Sergei
Judge 3: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak
Judge 4: CAN BLANCHARD Edward
Judge 5: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
ARM
HOVSEPYAN Ani
L
0 : 5
W
BLUE
DOM
MORONTA HERNANDEZ Maria Altagracia
Referee: TJK MUHIDDINOV Mansur
Judge 1: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 28 : 29
Judge 2: ROU ION Mihai 28 : 29
Judge 3: SRI THAMPU Nelka Shiromala 28 : 29
Judge 4: ALG MOKRETARI Sid Ali 27 : 30
Judge 5: USA REESE Shawn Kale 28 : 29
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
CPV
MOREIRA IVANUSA
W
5 : 0
L
BLUE
UGA
NAKALEMA EMILY TINAH
Referee: NOR DAHLEN Geir
Judge 1: GUA PASTOR ARREAGA Emerson Alejandro 30 : 26
Judge 2: NED DUNAR Cem Taylan 29 : 28
Judge 3: HUN SZUCS Veronika 29 : 28
Judge 4: ARG SERVIDE Roberto Fernando 30 : 27
Judge 5: USA ALLAN CAMPBELL Beau 30 : 27
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
MEX
RAMIREZ SUZETTE
W
3 : 2
L
BLUE
ROU
SEBE CRINUTA ANDRA NICOLETA
Referee: KOR JONGJIN Kim
Judge 1: CAN PETERSON Wade 28 : 29
Judge 2: BUL POPOV Ivan Tsvetanov 29 : 28
Judge 3: TPE LIN Chia Chan 29 : 28
Judge 4: FIJ WHIPPY Ratu Seru 27 : 29
Judge 5: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 29 : 28
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
GER
VON BERGE STEFANIE
L
2 : 3
W
BLUE
IRL
WALSH Grainne
Referee: KOR CHO Jung Sook
Judge 1: CAN BLANCHARD Edward 29 : 28
Judge 2: SVK SIMON Radoslav 28 : 29
Judge 3: ___ KRUTASOV Sergei 28 : 29
Judge 4: KAZ YERMEK Suiyenish 29 : 28
Judge 5: IRI BORDBAR HAGHIGHI SABET Babak 27 : 30
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
ESP
SOTO TORRES MARIANA
L
0 : 5
W
BLUE
AZE
ALLAHVERDIYEVA Shahla
Referee: PUR FERREIRA VALENTIN Emanuel
Judge 1: TJK MUHIDDINOV Mansur 27 : 30
Judge 2: USA REESE Shawn Kale 27 : 30
Judge 3: EST MELISS Dmitri 27 : 30
Judge 4: ITA FRANCHI Carlo 27 : 30
Judge 5: ALG MOKRETARI Sid Ali 28 : 29
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
KEN
ASIKO FRIZA ANYANGO
W
4 : 1
L
BLUE
GUA
CHIROY Maria
Referee: NED DUNAR Cem Taylan
Judge 1: AUS RUHEN Carl Dietrich Fabian 29 : 28
Judge 2: GBR MARTIN Lee 30 : 27
Judge 3: MGL BYAMBABAYAR Atarbayar 28 : 29
Judge 4: HUN SZUCS Veronika 30 : 27
Judge 5: KOR CHO Jung Sook 30 : 27
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
SRB
MATOVIC Milena
L
1 : 4
W
BLUE
UKR
CHERNOKOLENKO Anastasiia
Referee: SRI THAMPU Nelka Shiromala
Judge 1: LAT HANEVICS Leonids 28 : 29
Judge 2: TPE LIN Chia Chan 28 : 29
Judge 3: PHI CERIALES Ludy Therese Tesoro 29 : 28
Judge 4: AZE BABANLI Anar 28 : 29
Judge 5: FIJ WHIPPY Ratu Seru 28 : 29
Womens Welter (66kg) Womens Welter (66kg) Round of 32
W
RED
KAZ
BOGDANOVA NATALYA
W
4 : 1
L
BLUE